خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

   به نام ایزد یکتا

   

    باتو ام کهنه رفیق

  بارالها...

  نگاه کن به زمینت که آغاز دل سیاهی هاست/و قسم به دستهات که پایان بی پناهی هاست

  دلم خوش است به رویای  دلبری ازتو/نگوکه فتح،فقط در ید سپاهی هاست.

  به شوق آنکه بیفتم به خاک می جنگم/اسیر تور شدن سرنوشت ماهی هاست...

  هزار حادثه در پیش رو داریم/هنوز صحبت ما برسر دوراهی هاست...

  برای تا تو پریدن دوبال کم دارم/کمرشکستنم از این زیاده خواهی هاست...

  به پاکی تو ایمان آورده ام ای عشق/که عشق بارقه ای دردل سیاهی هاست.

  سلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری آقا عبدالله الحسین (ع)

  وتشکر از همراهی شما عزیزان

  اما اینبار نه مطلبی ونه سندی ازفرد و گروه  خاصی داریم که بخواهیم به نمایش بگذاریم بلکه قصد گله از شما عزیزان را دارم،                                                                                                              در هر کشوری که آزادی افکار و بیان به آحاد جامعه داده می شود رسم است که افراد بصورت ملموس اقذام به اظهار نظر می کنند ؛ در جوامع بسته و محدود که کار نداریم. اما از شروع فعالیت وبلاگ در این فضای کاملا باز کرمانشاه تنها و تنها عده ای بسیار اندک از بازدیدکنندگان کثیر اقدام به ظهار نظر نموده اند ، حق می دهیم که افراد نخواهند اسمشان را بگویند(اما لا اقل می توانند نظرشان را بصورت خصوصی وبدون نام بیان کنند) که به جز یک مورد که یکی از مربیان باجسارت و فهیم کرمانشاهی اقدام به ثبت نظر با اسم  در باقی موارد نامی ندیدیم.بگذارید یک آمارجالب خدمتتان بدهم "تا قبل از انقضای آمارگیر آمار بازدید کنندگان از مرز 375 نفر در کمتر از4ماه گذشته بود اما مجموع نظرات ارائه شده مخاطبین برای 4مقاله "فقط" 33نظربود و این مهم به اینجانب پیام بدی القا می کند و می فهماند که به حق باعث توسری خوردن و فلاکت و هرج ومرج این روزهای فوتبال استان کرمانشاه نه تنها مسئولین بلکه عمدتا اهالی معمولی واعضای جامعه فوتبال کرمانشاه  هستند افرادی که در ادعا کردن در جمع وبزرگ کرده واهی خودشان مانند دارکوبی که درخت نوک می زند لحظه ای از صدا نمی افتند اما در مواقعی که باید سواد نوشتاری و معلومات عمومی خود را بدون سرو صداکردن و...به مرثه ظهور بگذارند کام میکنند وفقط نظاره گرند

  آری به راستی مشکل از این آدمهاست ،

  تا مظلومی نباشد ظالمی نیست

  تا توسری خوری نباشد زورگویی نیست

  آری از ماست که بر ماست .

  بگذارید که گروهی از حاضرین در فوتبال را که اینگونه رفتار می کنند برایتان مثال بزنم عده ای که کنار می نشینند تا دیگران بروند برای حق جمع بجنگند وپوئنی از یک مسئول بگیرند تا کار برای تیمها آسانتر گردد آن شخص هیچ اقدامی نمی کند  بلکه پس از تنها شدن آن مسئول می رود خدمت ایشان(دست به سینه)نوکرم چاکرم گویان می گوید

  که این یک توطئه بود از جانب فلانی وفلانی ها.

  اما من با آنها نیستم با شمایم و شروع می کند به پاچه خواری کاسه لیسی

  این مسئله برایشان 2سر سود است اگر جمع به موفقیت برسد میرود وقاطیشان می شود اگر جمع شکست بخوردهم که مهم نیست چون ایشان آن مسئول را دارد مسئولی که که باتمجیدهای آن مفلس شادمان ازپیروزیست  لقمه ای جلوی طرف می اندازد.

  و اینگونه است که همیشه میبینیم هرکس ساز خودش را می زند و خدای بزرگ شاهد است که امروز آن دست از آدمهایی که مثال زدم همیشه جیبشان پر است وسایرین نه

  آنها همه جور امکانات دارند و سایرین نه

  آنها فاسدان فاسق اند وسایرین نه

  و درود بر شرافت آن سایرین.

  حرفم حرف یاس و نامیدی نیست ، اصلا ؛ فقط می گویم که شخص شما(آدم خوب که جز سایرین هستی) در این سلسله روابط و اتفاقات مقصر اصلی هستی به خودت بیا راهی پیشه کن که فردا روز برایت پشیمانی و ای کاش نیاورد بگذار فرداها سربلند باشی پیش وجدانت

  حضرت امام حسین (ع) می فرمایند :اگر مسلمان نیستید لا اقل "آزاده" باشید. بگذارید فردای قیامت از روی آزاد مرد دوران خجل نباشید و با افتخا ر بگوئید نه بصورت کامل اما قدمهایی در راهت برداشتم و در راهی که زحمت فراوانی در آن متحمل میشوم میتوانم اضهارنظر کنم.

  دستت درست دست دلت را به من بده/با من به دل شهامت پیروز شدن بده

  کافیست هرچه زیسته ای در هوای مرگ/حالا به مرگ هم هوس زیستن بده

  تنها گره به جان توخورده است جان من/بامن به جنگ تن به تن عشق تن بده

  دل سوز یار سوخته دل ، یار بوده است/دلسوز باش وجرئت سوختن یده

  بامن که گم شده است در این شهر یوسفم/چیزی بگو نشانی ازآن پیرهن بده

  در زیر نوشته های یکی از مخاطبین که در بخش نظرات برایمان گذاشته بودند را برایتان آورده ام

  در اینکه مسئولان ما در این باره مقصرند هیچ حرفی نیست
  چگونه است که تیم پرسپولیس یا استقلال به بازیکنان به درد نخورشان بین 1 تا 7 میلیارد تومان می دهند ولی در استان ما تیمها برای حضور در مسابقات شهر یا استان حتی نمی توانند 200 یا 300 هزار تومان را جور کنند.
  چطور استیل آذین می تواند میلیاردها تومان را برای ورزش و ورزشکارانی که ارزش هزار تومان هم نداشتند هزینه کند و خیلی ساده به دسته یک و بعد دسته دوم سقوط کند و اکنون نیز در پایین جدول برای سقوط به دسته سوم تلاش کند اما نازگل نمی تواند یک تیم زیر 10 سال را ساپورت کند؟
  چطور پرسپولیس مربی میلیاردی می آورد ولی در کرمانشاه مربی پول ورودی 150هزار تومانی شرکت در مسابقات را باید از بچه ها بگیرد یا از جیبش بدهد؟
  چرا در استانهای دیگر هر بی استعداد و غیرورزشکار عقب مانده ای خود را بالا می کشد و به تیمهای ملی می رسد اما ورزشکاران مادرزادی این استان باید دستفروشی کنند یا به دنبال کار، عمر به پایان برسانند؟
  چرا در استان ما هیچ مسئولی مردم را آدم حساب نمی کند و خود را آقا بالاسر مردم میداند اما ادعایش همه مسئولان کشور و نظام را مات کرده است؟
  چرا آقای بهروز مرادی کرمانشاهی برای استان همدان که رقیب کرمانشاه است تیم پاس را می آورد اما اگر استاندار کرمانشاه شود هیچگاه چنین خبط و گناهی را انجام نمی دهد و کلا این کار برای همشهریان و هم استانی هایش حرام است؟؟؟
  چرا بسیاری از مصوبات دولت و مجلس در استان کرمانشاه اجرا نمیشود و یا قوانینی که میتوانند به استانمان کمک کنند تا کمی رشد کنیم از مردم مخفی میشوند آن هم بیش از یک دهه و با این کار مردم را به نظام و انقلاب بدگمان می کنند؟؟
  چرا فقط یک میلیارد تومان از هزینه سالانه 100 تا 150 میلیارد تومانی استقلال و پرسپولیس نه به یک تیم یا فقط رشته فوتبال استان بلکه به کل ورزش استان ما داده نمی شود؟

  چرا زمینها و سالنهای ورزشی ما در دست عده ای مسئول بی مسئولیت و خودخواه و فقط برای کارکنان خود آن اداره است؟ مگر این زمینها ارث پدری کارکنان آن اداره است؟ آیا این زمینها و سالنها با پول بیت المال که مال همین مردم بوده و بودجه این استان است ساخته نشده است؟ آیا مدیرکل فلان اداره از پول شخصی آن را ساخته و یا با پول حقوق خود و همکاران اداریش هزینه ایجاد آن مکان را پرداخت کرده است؟ یکنفر پاسخ دهد، مردیم اینقدر پرسیدیم و هیچ نشنیدیم؟ آیا مسئولان استانهای دیگر نیز چنین هستند؟
  آیا مسئولان استان ما نمیدانند که بهترین کار برای پیشگیری از اعتیاد، ورزش و پیوستن شخص از کودکی به تیمهای ورزشی است؟ آیا می دانید که کسی که به ورزش معتاد شود هرگز به مواد مخدر معتاد نمی شود؟
  آیا مسئولان مبارزه با مواد مخدر استان ما در جلسات مختلف به حضرات مسئول استان این موارد را تذکر می دهند؟ یا آنان هم خسته شده اند و یا آنان هم فقط حقوقی می گیرند و با دردسر میانه ای ندارند و یا به صندلیهای خود چسبیده اند؟
  آیا آقای استاندار در جلسات اداری استان از مسئولانی که به ورزش کمک می کنند تقدیر و تشکر لازم و بایسته را به عمل می آورد یا تقدیر فقط از افراد خاص به عمل می آید؟
  آیا امامان جمعه به مسئولان استانمان دستورات دینی و احادیث و روایات متعددی که از پیامبر بزرگ اسلام و ائمه اطهار درباره ورزش نقل گردیده است، را یادآوری میکنند؟
  آیا مسئولان انتظامی ما می دانند که تخلیه انرژی بدنی و روانی بسیار فراوان کودکان و جوانان بخصوص از راه ورزش باعث کاهش جرایم در این قشر میشود؟
  آیا روانشناسان عزیز که هر روز با مشکلات روانی گوناگون جامعه و مردم دست به گریبانند به مسئولان تذکرات لازم را دراین موارد می دهند؟ یا آنان نیز فکر می کنند که اگر مشکلی نماند و همه سالم باشند، آنها از نانخوری می افتند؟
  آیا نخبگان جامعه ما در خواب خرگوشی فرو نرفته اند و با مقالات علمی و دانش بالای خود، یک کمک فکری فوق العاده برای مسئولان جامعه هستند؟ چرا فریاد بر نمی آورند که داریم نابود میشویم؟ چرا اساتید دانشگاهمان مردم را ومسئولان را آگاه نمی کنند؟ چرا سر در برف فرو برده ایم و فکر می کنیم که خبری نیست و "انشاا.. که بز است."

  به خدا قسم که بز نیست و اوضاعی که من می بینم در حد انفجار است و نابودی و فساد و تباهی در کمین استان کرمانشاه است.
  چرا مردممان فقط به فکرگلیم خویشند و نمی بینند اگر ه همسایه برای بیرون کشیدن گلیمش کمک نکنند فردا روز احتیاج و نیاز هم، همسایه از کمک به آنان سر باز میزند؟
  چرا مسئولان ورزشمان نمی گویند که درعرض 5 یا 6 سال اخیر در ورزش چقدر افت داشته ایم و در اعتیاد چقدر رشد؟
  چرا دکترها و پزشکانمان که همیشه درپی سلامتی و بهبود انسانها هستند نمی خروشند که چقدر اوضاع استانمان بد است؟
  آیا مسئولان ما اینچنین می خواهند با معضل اعتیاد و بیکاری و خودکشی و نزاعهای خیابانی و بزهکاری و ...که در استانمان بیداد می کند مبارزه کنند، آیا بچه های این استان خارجی و غیر ایرانی اند ونباید همانند بچه های استانهای دیگر حقی داشته باشند،
  بدون شک در آینده دعای خیر برای کسانیست که کار کردند و زحمت کشیدند و لعنت ابدی مردم بیچاره این استان برای کسانی که فقط از مردم استان پله ای ساختند برای صعود به مقامهای بالاتر
  اما مردم هم در این بین بسیار کم کاری کرده اند که از مسئولان هرگز پاسخ و جوابی نخواسته اند و البته پاسخی وجود ندارد هنگامی که پرسشی وجود نداشته باشد/ مردم ما پرسیدن را هم از یاد برده اند و در جامعه ما:«ندانستن عیب نیست پرسیدن عیب است»
  خواستم به مسئولان گرانقذرمان بگویم که هیچ نگران نباشید به زودی اعتیاد، درب خانه خود شما یا اعضای فامیلتان را میزند، ابدا نگران نباشید زیرا با این اوضاع به زودی تمام مشکلات به سراغ خودتان نیز خواهد آمد و فکر نکنید که این اتفاقات فقط برای مردم دیگری که در تفکرات کوته بینانه شما بی ارزشند رخ خواهد داد و شما قسر در میروید. من امیدوارم هر کسی که در راه اعتلا و رشد این استان محروم- که هشت سال در جنگ و در زیر بمباران نابود شد- گامی برندارد به همین دردها مبتلا شود دردهایی که هر لحظه مردم مظلوم و بیگناه این استان تحمل می کنند و دم برنمیآورند بویژه کودکان و نوجوانان و جوانانی که هر روز میمیرند و زنده میشوند، کودکانی که کمبود امکانات و مشکلات مالی همه استعدادهایشان را نابود و فرصتها را برایشان می سوزاند و زندگی در رنج و فقر و مشقت بهترین آینده قابل تصور برای آنان است.
  لعنت بر انسانهای بی خیال که خود را خادم به مردم مینامند اما خائن به مردم و نظام هستند.

  این هم نظر اسطوره سالهای قبل فوتبال کرمانشاه خطاب به مسئولین استان

  رضا صادقپور :    با توجه به دهه 60 و 70،فوتبال کرمانشاه در حال حاضر رونق گذشته را ندارد. در شرایط گذشته با توجه به امکانات کم و عدم بضاعت مالی در فوتبال تیم منتخب کرمانشاه در لیگ سراسری قدس جز 12 تیم برتر ایران بود با بازیکنان بومی مربی بومی ،سرپرست بومی و با حضور تماشاگران پرشور و با انگیزه کرمانشاهی، ورزشگاه آزادی کرمانشاه پر از جمعیت بود.
  مسابقات باشگاههای استان رقابت نزدیک و با کیفیتی داشت.
  شور و شوق در نونهالان ، نوجوانان و جوانان به خوبی نمایان بود اما در حال حاضر شرایط کاملا متفاوت شده امکانات زیاد ، ورزشگاههای متفاوت ، زمین های چمن تمرینی زیاد، پس چه چیز سبب عدم تعالی و رشد فوتبال استان شده است ؟
  آیا مسوولین استان و یا مدیران ورزشی ازاهمییت و ویژه گی های فوتبال بی خبرند؟آیا آنان فوتبال را به عنوان یک صنعت باور دارند؟
  کارشناسان و صاحب نظران اذعان دارند که فوتبال می تواند اشتغال زا باشد ، فرهنگ اجتماعی را تحکیم بخشدو از طریق صنعت فوتبال زمینه های تعالی و تکامل نونهالان و نوجوانان و جوانان راایجاد کرد.
  اما برای این رشد نیاز به فرهنگ سازی هست و برای این فرهنگ سازی نیاز به مدیرانی در راس فوتبال که توانایی ظهور و بروز چنین فضایی را داشته باشند آری فوتبال استان نیاز به هوای تازه داردسکوهای ورزشگاه آزادی کرمانشاه نیز به گله و شکوه در آمده اند ، چرا که سکوتی گورستانی بر فضای این استادیوم حکمفرماست.
  کارشناسان، پیشکسوتان، جوانان و مردم استان چشم انتظار تزریق این هوای تازه به فوتبال کرمانشاه هستند و انتظار می رود که نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص بیشتر وقت بگذارند و به توسعه صنعت فوتبال توجه بیشتری بنمایند.

  و بخوانید متن نامه سرگشاده یکی از مدیران فوتبال که در هفته نامه آوای کرمانشاه  مورخ5/10/91 به چاپ رسیده

  گروه مردم :یکی ازکارشناسان ورزشی استان درنامه ای خطاب به مهندس هاشمی استاندار کرمانشاه ازکم توجهی برخی از مدیران سابق درخصوص اعمال ماده118قانون برنامه سوم توسعه وماده 169قانون برنامه چهارم توسعه ؛انتقاد نموده است.
  باتوجه به مفادنامه،این موضوع عمدتا مربوط به دوران قبل از استاندار فعلی می باشد،اما مدیریت ارشد ونمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می توانند با احیاء این مواد در برنامه های توسعه ای گام موثری در این خصوص بردارند.باهم  متن نامه را می خوانیم.
  جناب آقای مهندس هاشمی
  استاندار گرانقدر کرمانشاه
  بادرود و تقدیم ادب و احترام،درخصوص ماده118 قانون برنامه سوم توسعه وماده169قانون برنامه چهارم توسعه (مبالغی که توسط افراد حقیقی وحقوقی به منظور تامین امکانات، حمایت های قانونی و اعتباری از فعالیت های ورزشی عمومی و قهرمانی  احداث وتکمیل فضاها،به اماکن وباشگاههای خصوصی و همچنین ارائه خدمات ورزشی وبه تایید تشکیلات ورزشی برسد به عنوان هزینه تلقی و از مالیات سالیانه افراد کسر می گردد.)

  استانهایی که با اطلاع رسانی به موقع و برنامه ریزی صحیح از آن استفاده کردند و مالیات استان را صرف ورزش کردند و بابت هزینه کردن آن هزاران فرصت شغلی، صدها فضا و مکان ورزشی و باشگاههای دولتی و خصوصی مهیا ساختند و از این راه بر بسیاری ناهنجاریها پیروز گشته و از بوجود آمدن مشکلات و معضلات جدید جلوگیری کردند و هزاران علاقه مند پسر و دختر ، مرد و زن را به سمت ورزش های همگانی ،آماتور و حرفه ای هدایت و یا با حداقل هرینه و بار مالی برای خانواده ها فضای موجود در جامعه و استان خویش را بانشاط و شاداب ساختند و بسیاری قهرمانان ورزشی در رشته های مختلف پسران و دختران،آقایان و بانوان را پرورش و به ایران،آسیا وحتی به جهان معرفی کردند و همچنین با جذب نخبگان ورزشی سایر مناطق کشور اقشار مختلف مردم را به فعالیت ورزشی ویا حضور در سالنها و ورزشگاهها تشویق کردند.
  متاسفانه در استان کرمانشاه این اقدام ارزشمند مجلس و دولت در برنامه های توسعه سوم و چهارم راکد ماند و اطلاع رسانی صحیح و به موقعی صورت نگرفت و بسیاری ازفرصت های یاد شده بدون کوچکترین بهره ای هدر رفت. این در حالیست که این منطقه از کشور نیاز بسیار شدید به اینگونه فرصت ها داشته و دارد وسرشار از علاقه مندان و استعدادهای ورزشی در اکثر رشته های ورزشی پسران و دختران بوده و هست

  مردم این منطقه حق دارند بپرسند چه کسانی باعث سوختن این موقعیت هستند؟ و از مسئولین استان بخواهند چاره اندیشیده و در اختیار آنان گذاشته و حداقل فرصت های کنونی را به اطلاع همگان برسانند بلکه بتوان از موقعیت های جدید استفاده درست و منطقی بعمل آورد.

  شایان ذکر است که این قانون از سال1380تا1389جاری بوده وبه علت تاخیر در تصویب قانون برنامه پنجم توسعه کشور در سال1390نیز ادامه داشته است،یعنی 10سال اغلب باشگاههای ورزشی استان کرمانشاه ، از این قانون بی اطلاع بوده اند و در مواردی هم که پیگیر آن شده اند،متولیان امر اظهار بی اطلاعی کرده اند.
  جالب اینجاست پس از ملغی شدن قانون مذبور ، وقتی به مسئولان ذیربط مراجعه می شود:میگویند این قانون متعلق به قبل ازسال1391 می باشد و شما دیر آمده اید.!!!!!!!!!!!!!!!!!
  افسوس از امکان و فرصتی که از دسترفته است و خساراتی که قبل  از این غفلت بر اقشار مختلف مردم استان خصوصا جوانان تحمیل شده است.

  مع الوصف خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمائید تا منبعد و در موارد مشابه احدی به خود جرات و اجازه ندهد تا قوانین و آیین نامه های مفید به حال جامعه را مخفی نگه داشته و یا اطلاع رسانی لازم را به عمل نیاورند.

  فوتبال کرمانشاه

  فوتبال کرمانشاه---فوتبال کرمانشاه----فوتبال کرمانشاه---فوتبال کرمانشاه---فوتبال کرمانشاه-فوتبال کرمانشاه-----فوتبال کرمانشاه--فوتبال کرمانشاه--فوتبال کرمانشاه--فوتبال کرمانشاه--فوتبال کرمانشاه-----فوتبال کرمانشاه---فوتبال کرمانشاه-فوتبال کرمانشاه----فوتبال کرمانشاه---فوتبال کرمانشاه-------فوتبال کرمانشاه-------فوتبال کرمانشاه------فوتبال کرمانشاه----فوتبال کرمانشاه---فوتبال کرمانشاه-----فوتبال کرمانشاه-فوتبال کرمانشاه-فوتبال کرمانشاه-فوتبال کرمانشاه-فوتبال کرمانشاه


  این مطلب تا کنون 12 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : کرمانشاه ,فوتبال ,استان ,مردم ,مسئولان ,ورزشی ,فوتبال کرمانشاه ,کرمانشاه فوتبال ,استان کرمانشاه ,فوتبال استان ,استانهای دیگر ,کرمانشاه فوتبال کرمانشاه ,فوتبال کرمانشاه فوتبال ,برنامه چهارم توسعه ,مجلس شورای اسلامی ,

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر